مشاوره و حمایت حقوقی از استارت آپ ها

مدارک مورد نیاز در حوزه استارت آپ ها

قرارداد فروش نسخ جدید نرم افزار و خدمات پشتیبانی
مرجع صادر کننده: هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

نمونه قرارداد فروش نرم افزارهای آماده
مرجع صادر کننده: هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

قرارداد ارایه خدمات پشتیبانی نرم افزار
مرجع صادر کننده: هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

مطالب حقوق استارت آپ ها

قوانین حوزه حقوق کسب و کار

قوانین متعددی پیرامون کسب و کار وجود دارد که در ادامه فهرست این قوانین به همراه لینک دانلود آنها از سایت مجلس شورای اسلامی قابل مشاهده و دسترسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین حوزه کسب و کار میتوانید به ادامه این مطلب مراجعه کنید.

۱۴ نکته مهم حقوقی در خصوص راه اندازی یک کسب و کار نوپا

۱- ایده خود را بدون مراقبت های لازم افشا نکنید زیرا اصولا ایده تحت حمایت قانونی قرار ندارد و نمی توانید علیه شخصی که از ایده شما بدون اجازه استفاده کرده است دعوی مطرح کنید. در راستای مطالعه ی ۱۳ نکته ی دیگر لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

قرارداد محرمانگی یا عدم افشا چیست؟

قرارداد محرمانگی یا عدم افشا چیست؟

یکی از بخش های مهم راه اندازی یک استارت آپ مباحث حقوقی استارت آپ های میباشد. در این مقاله به قرارداد محرمانگی یا عدم افشا میپردازیم و به شما توضیح خواهیم داد یک قرار داد محرمانگی چیست و چه خصوصیاتی دارد و به چه نکاتی در آن باید پرداخت پس با ما همراه باشید

مباحث حقوقی استارت آپ ها

مقدمه ای بر مباحث حقوقی استارت آپ ها

در این پست مقدمه ای بر مباحث حقوقی استارت آپ ها را برای شما دوستان جمع اوری کرده ایم و به آن ها پرداخته ایم ، چرا که در دنیای امروز راه اندازی یک استارت آپ نیازمند دانش حقوقی خاص خود میباشد . پس برای آگاهی از مباحث حقوقی یک استارت آپ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

سلسله مباحث حقوقی استارت آپ ها؛ قرارداد تیم سازی (بخش دوم)

قرارداد تیم سازی چیست ؟ (بخش دوم)

در ادامه بحث حقوقی استارت آپ ها، بخش تیم سازی هستیم با ادامه مبحث قرارداد تیم سازی. در این مطلب سعی داریم تا بر دو سال اساسی در تیم سازی بپردازیم ؛ 1- علت حضور افراد 2- طرفین قرارداد . در این مقاله همچون گذشته دکتر فرهاد بیات ، مولف کتاب شرح جامع قانون مدنی، در قالب یک فایل صوتی در رادیو کسب و کار به این سوالات با طرح مثال هایی شفاف و واضح پاسخ خواهند داد، پس با ما همراه باشید.

سلسله مباحث حقوقی استارت آپ ها؛ قرارداد تیم سازی

قرارداد تیم سازی چیست ؟

در سلسله مباحث حقوقی استارت آپ ها، این بار قصد داریم به قرار داد تیم سازی دراین حوزه بپردازیم. در این مطلب سعی داریم تا هر آنچه یک موسس استارت آپ در مورد قرارداد تیم سازی باید بداند را بیان کنیم . این مطالب عبارتند ازعلت نیاز به قرارداد تیم سازی، مراحل قرارداد تیم سازی در حقوق استارت آپ ها که دکتر فرهاد بیات در ادامه در قالب مصاحبه رادیویی با رادیو صدای کسب و کار به قرارداد تیم سازی ومسائل پیرامونی آن در خواهد پرداخت.